Latvis

Oficiālais ziņojums

Dejas Diena

29. aprīlis 2015

    Pirms gadsimta slavenais krievu organizators Sergejs Djagiļevs radikāli izmainija baletu, aicinot sava laika talantīgākos māksliniekus un mūziķus, sniegt ieguldījumu viņa priekšnesumos. Man ir iespaids, ka mūsdienu horeogrāfi  nevērīgi izturas pret citām radošajām sfērām, nejūt nepieciešamību prezentēt savus darbus, izmantojot arī citas mākslas formas.

    Esmu pārliecināts, ka skatītāji novērtētu iespēju, ja dejas priekšnesumos tiktu apvienotas vairākas mākslas formas, sākot ar klasisko mākslu: glezniecību, tēlniecību, tēlotājmākslu, mūziku, dzeju, arhitektūru, kā arī mūsdienīgākas mākslas formas, kā fotogrāfija, kino, multimediju, gaismas un skaņas dizains. Atļaušos attīstīt ideju par horeogrāfijas papildināšanu ar humanitārajām zinātnēm (vēsturi, literatūru, filosofiju un valodniecību). Es, īpaši izbaudītu stāstīšanu, cīņas mākslu, un, – es to domāju ļoti nopietni, – kulinārijas mākslu.

    Šis nav nekāds jaunums, senie grieķi simpozijos apvienoja visu iepriekšminētu. 25 gadsimtus vēlāk mēs varētu atgriezties pie idejas, ka pilnvērtīgs priekšnesums apvieno pēc iespējas vairāk mākslas formu.

    Šogad Internacionālā Dejas padome CID apvienoja spēkus ar  partnerorganizāciju, lai svinētu Dejas dienu. Internacionālā Mākslas Asociācija IAA/AIAP ir nevalstiska organizācija, kuras padome UNESCO atrodas līdzās mūsu padomei. Mūsu kopīgais priekšlikums ir apvienot deju ar glezniecību, zīmēšanu, tēlniecību vai citu radošo darbību vizuālajās mākslās.    

    Liels paldies Rosai Marijai Burillo no Meksikas, IAA/AIAP pasaules organizācijas prezindentei, kura apvieno māksliniekus no desmitiem citu valstu, rosinot tiem sadarboties ar horeogrāfiem, dejotājiem un dejas pasniedzējiem kopīgos pasākumos: izrādēs, izstādēs, hepeningos, zibakcijās, reliģiskās sanāksmēs, terapeitiskās sesijās un (kāpēc ne?) banketos!                                                          

Alkis Raftis

Internacionālās Dejas Padomes CID prezidents

UNESCO, Parīze

 

1. Oficiālais paziņojums par Dejas Dienu tiek izsūtīts vairāk kā 100 000 dejas profesionāļiem 200 valstīs. Tas tiek tūlkots vairākās valodās. Pārsūtiet šo paziņjumu citām dejas organizācijām un mēdijiem. Jūs varat atrast noteikumus un iepriekšējos paziņojumus mūsu mājas lapā  www.cid-world.org

2.Vispasaules Dejas Diena notiek katru gadu 29. Aprīlī, tā tika dibināta 1982. gadā un tās mērķis ir pievērst uzmanību dejai un mākslai. Miljoniem dejotāju visā pasaulē to atzīmē. Šajā dienā, deju kompānijas, skolas, organizācijas un deju profesionāļi kā arī amatieri, organizē dažādus pasākumu, dažādām mēŗķa auditorijām.

3. Starptautiskā Dejas Padome ir oficiāla organizācija jebkāda veida dejas mākslai visā pasaulē

–  Starptautisko Dejas Padomi atzīst UNESCO, valstu valdības un pašvaldības, starptautiskas organizācijas un institūcijas

–  Biedru starpā ir federācijas, skolas, kompānijas, konkursi, festivāli un aktīvi dejoāji vairāk kā  no 150 valstīm.

–  CID tika dibināta 1973. gadā UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, kur tā arī ir bāzēta.

– UNESCO ir Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija.

Starptautiskā Dejas Padome CID

International Dance Council   CID  Conseil International de la Danse

UNESCO,  1 rue Miollis, FR-75732 Paris 15, France

www.cid-world.org

 

 

 

line-pattern

 

 

 

Apmeklē oficiālo Dejas dienas mājas lapu:

www.danceday.cid-world.org

un atsūti paziņojumu par savu pasākumu, lai varam to publicēt!

Prasi pēc CID logo, lai vari to izmatot  sava pasākuma popularizēšanai