Міжнародний день танцю

 

Вітаємо на офіційному сайті

Дня Танцю,

що був запроваджений 1982 року,

пропагується Міжнародною Танцювальною Радою

і відзначається мільйонами танцюристів,

як фахівцями, так аматорами у кожній країні світу.

Надсилайте оголошення про Ваш захід

на: ExecSec@cid-portal.org

 

Надсилайте плакат у форматі.jpg, максимальний розмір якого 900 пікселів.

Дозволені формати файлів, що Ви надсилаєте .jpg чи .doc (в жодному разі .pdf або інший формат)

Бажано щоб Ваше оголошення містило:
1. Дату та час події
2. Місце проведення заходу: повна його адреса з вказівками як дістатися до нього
3. Титул події
4. Назву Організатора
5. Інформацію про учасників
6. Опис програми
7. Контактну інформацію: телефонний номер, електронну адресу, адресу сайту та поштову адресу

Перегляньте інші оголошення на цьому сайті, можливо деякі з них служитимуть ідеєю для Вашої презентації.
Пам’ятайте публікувати оголошення у Facebook, Twitter та інших соціальних мережах.

Важливо: У тілі самого листа зазначити країну та регіон, де Ваш захід відбудеться.

 

line-pattern

 

CID це офіційна організація, що охоплює усі види танцю з усіх країн світу.
CID визнаний ЮНЕСКО, місцевими органами влади, національними урядами та міжнародними організаціями.
Її члени – це видатні федерації, асоціації, школи, компанії та діячі в сфері танцю з понад 170 країн світу.
Ця організація була заснована 1973 в рамках ЮНЕСКО, штаб-квартира якої базується у Парижі.

International Dance Council CID Conseil International de la Danse
UNESCO, 1 rue Miollis, FR-75732 Paris 15, France
Tel. +33 1 4568 4953 Mob. +33 6 1155 3111 www.cid-world.org 
ExecSec@cid-portal.org           Skype: cid-president001
www.facebook.com/international.dance.council.CID 

ПІДГОТОВКА ДО ДНЯ ТАНЦЮ

Вже починаючи з 1982, щороку 29 квітня, міжнародна спільнота танцюристів та аматорів святкує День Танцю, ініційований Радою CID.

Нижче знайдете перелік вказівок та рекомендацій щодо організації святкування Дня Танцю, запропонований Міжнародною Радою Танців. Інформація особливо буде цікавою тим, хто працює у сфері танцю, а саме хореографам, груповим лідерам, журналістам, дослідникам, постачальникам, організаторам і т.д.

Мета
Основною метою заходів приурочених до Дня Танцю є бажання привернути увагу широкої аудиторії до танцювального мистецтва. Особливий акцент робиться на людей, що не мають зв’язку з танцями у повсякденному житті.

Заходи
Події приурочені до Дня Танцю можуть мати вигляд спеціальних виступів, відкритих уроків, лекцій, виставок, статей у газетах та журналах, танцювальних вечорів, радіо та телевізійних програм, вуличних шоу, парадів і т. ін.

Організатори
Заходи до Дня Танцю переважно влаштовуються танцювальними компаніями, аматорами, школами, асоціаціями та іншими закладами, що діють у сфері танцю. Якщо є така змога, радимо організовувати події у співпраці з нетанцювальними закладами, такими як: урядові відомства, загальноосвітні школи, органи місцевої влади, комерційні підприємства та профспілки.

Тематика
Організатори діють на свій розсуд при виборі тематики заходу. Проте подбайте про те, щоб включити загальну інформацію про мистецтво танцю, його історію, його роль для суспільства, його універсальну природу. Для цього на допомогу можуть прийти короткі промови, згадки під час програми чи навіть друковані матеріали. Додаючи цей аспект, Ви робите заходи присвячені святкуванню Дня Танцю особливими і відрізняєте від тих подій, що відбуваються в інший час.
Прочитайте вірша чи уривок твору відомого письменника, або цитату видатної особи.

Координація
Аби досягти гарантованого успіху, розпочніть завчасну підготовку.
Обов’язково повідомте ЗМІ про наближення події, проінформуйте організації, що займають провідне становище на регіональному та національному рівні про необхідність опублікувати перелік заходів приурочених до Дня Танцю.
Рекомендуємо вхід на свято зробити безкоштовним або через запрошення. Запрошуйте саме тих гостей, які зазвичай такі заходи не відвідують.

Розташування
Заохочуємо проводити заходи у нових місцях, таких як: парки, площі, торгово-розважальні центри, фабрики, дискотеки, школи, стадіони і т. ін.
Подія влаштована в оригінальному місці лише підкреслить той факт, що вона присвячена величезній міжнародній сім’ї танцюристів.

Алкіс Рафтіс
Президент Міжнародної Танцювальної Ради CID

 line pattern

ІДЕЇ ДО ДНЯ ТАНЦЮ

Міжнародний День Танцю (29 квітня) відзначають мільйони танцюристів по цілому світу. Започаткований у 1982 і координований CID, захід не пов’язаний з жодним конкретним видом танцю.


У додаток до наших документів “Підготовка до Дня Танцю” і “Щорічне Офіційне Звернення”, ознайомтесь з переліком ідей для цього особливого дня. Ми хочемо впевнитися, що число людей на планеті, які практикують танці, дивляться танці і мислять танцем невпинно зростає.

1. Постановки
Подбайте, щоб постановка відрізнялась від Вашої звичної: внесіть зміни у зміст виступу, змініть місце проведення, вид реклами або виконавців постановки.


2. Уроки
Змініть навчальний підхід: проводьте безперервні доступні усім уроки; навчайте новачків (діток, стареньких, людей з вадами, перехожих і т. ін.) у нових місцях (дитячих садках, супермаркетах, на фабриках, у в’язницях, лікарнях, казармах і т. ін.).


3. Лекції
Роз’яснюйте танець: зазвичай люди звикли дивитися танці або лише танцювати, однак вони рідко мислять танцем. Розповідайте про нього або запрошуйте доповідачів з різних сфер (істориків, письменників, журналістів, художників, музикантів, політиків і т.д.), які можуть краще ознайомити з мистецтвом.


4. Виставки
Ви можете виставляти колекції костюмів, фотографій, аксесуарів, листівок, поштових марок, плакатів, книжок або колекції робіт Ваших танцюристів чи студентів.


5. Статті
Пишіть статті і надсилайте їх до друку у журнали та газети. Звертайтесь до журналістів з проханням написати статтю про Вас, Ваші роботи та ідеї. Пишіть вірші, створюйте блоги, використовуйте соціальні мережі щоб поширювати новини, фото, відео про подію.


6. Програми
Співпрацюйте з радіо та телевізійними станціями щоб презентувати Вашу програму.


7. Паради
Паради є особливо популярними, так як збирають чимало глядачів. Існує три типи: a) Безперервна хода і одночасний танець ансамблів b) Кількахвилинний одночасний танець колективів, спільна хода, повторний танець. c) Колективи танцюють на платформах, які везуть автомобілі.


Для організації парадів чи інших заходів Секції CID мають бути у тісній співпраці з місцевим органами влади.


8. Декорації
Громадські місця декоруються залежно від теми танцю, в тому числі фасади будинків і вітрини крамниць. Щоб заохотити власників крамниць до співпраці, запропонуйте їм взяти участь у змаганні з найкращих декорацій.


9. Політика відкритих дверей ЮНЕСКО 
День Танцю для усіх. Жодних авторських прав, виняткових прав чи пріоритетів. Члени CID ініціюють святкування, решті пропонують доєднатися. День Танцю звертається до кожного: танцюристів та нетанцюристів, аматорів та фахівців, до молодих та старих, приватних підприємств та державних установ.


Алкіс Рафтіс
Президент Міжнародної Танцювальної Ради
CID, ЮНЕСКО, Париж

 

line pattern

Офіційне звернення

до Дня танцю

29 квітня 2019р.

В процесі танцю людина час від часу виходить за межі реальності у світ надприродного; музика та рухи, поєднуючись, зливають тіло з розумом у піднесеному стані. Цей екстатичний досвід звільняє, поширюється глибше у внутрішній вимір, об’єдную людину із всесвітом.

Своєю танцювальною творчістю хореографи можуть створити для глядача зв’язок з сакральним, езотеричним, високим та невідомим. І тоді танець стає чимось більшим, ніж просто робота з тілом та мистецтво. Він перетворюється на провідника піднесеної свідомості, на пошук найвищого сенсу. Така хореографія виводить за межі того, що можна спостерігати, відчувати або пізнавати.

Деліади – танцюючі німфи з острова Делос у стародавній Греції. Девадасі – храмові послушниці, що зберігають класичні традиції стилів Бхаратанатьям та Одіссі в Індії. Суфійські дервіші – послідовники перського поету Румі, які виконують танець-кружіння. Ацтекські священники – ті, що «співають ногами» в період доіспанської Мексики. Духовність завжди була присутня в танці.

Наразі ми спостерігаємо швидке поширення літургійного танцю, зокрема, в Америці. Танець повертається як практика шанування, фізична форма медитації, вираження захопленості світом. Виховуються тисячі місіонерів-хореографів, які створюють власні громади. В деяких містах місіонерські танцювальні школи перевищують за кількістю звичайні школи танців.

Тема, яку ми пропонуємо для подій, присвячених Міжнародному дню танця в 2019 р. – Танець та Духовність.

 

Алкіс Рафтіс

Президент Міжнародної ради танцю

CID, ЮНЕСКО, Париж

 

1. Офіційне повідомлення до Дня танцю надсилається до більш ніж 400 000 фахівців у галузі танцю в 200 країнах світу. Воно перекладено десятками мов. Будь ласка, запитайте про переклад або перекладіть це повідомлення мовою вашої країни; надішліть його в танцювальні організації та засоби масової інформації. Рекомендації та попередні повідомлення доступні на сайті www.danceday.cid-world.org

2. Всесвітній день танцю, який щороку відзначається 29 квітня, був заснований у 1982 році Міжнародною радою танцю CID, і має на меті привернення уваги до мистецтва танцю. Це свято відзначають мільйони танцюристів по всьому світу. У цей день хореографічні колективи, школи танцю, організації та приватні особи, професіонали та аматори організовують заходи, спрямовані на аудиторію, що відрізняється від їх звичного кола поціновувачів.

– Міжнародна рада танців CID є офіційною організацією, що об’єднує всі форми танцю в усіх країнах світу.

– Її членами є найбільш поважні федерації, асоціації, школи, колективи і приватні особи в більш ніж 170 країнах.

– CID була заснована в 1973 році в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, де вона і базується.

– CID є офіційним партнером ЮНЕСКО, Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

1. Офіційне звернення з нагоди Міжнародного Дня Танцю надсилається понад 100 тис. фахових танцюристів у 200 країнах світу. Повідомлення перекладається на десятки мов. Просимо перекласти це звернення на державну мову країни, яку Ви представляєте і надіслати до інших танцювальних організацій та поширити серед преси. Рекомендації можна знайти на www.danceday.cid-world.org.


2. Міжнародний День Танцю, що відбувається щороку 29 квітня, і затверджений Міжнародною Танцювальною Радою CID 1982 року, має на меті привернути увагу до мистецтва танцю. День відзначається мільйонами танцюристів у цілому світі. У цей день, танцювальні школи, організації, фахівці з танцю і навіть аматори влаштовують заходи, в яких вони звертаються до нової для них аудиторії.

– CID це офіційна організація, що охоплює усі види танцю з усіх країн світу.
– Її члени – це видатні федерації, асоціації, школи, компанії та діячі в сфері танцю з понад 170 країн світу.
– Ця організація була заснована 1973 в рамках ЮНЕСКО, штаб-квартира якої базується у Парижі.
– CID є офіційним партнером ЮНЕСКО, Організації об’днаних націй з питань освіти, науки і культури.


International Dance Council – Conseil International de la Danse
CID c/o UNESCO, 1 rue Miollis, FR-75732 Paris 15, France
Tel. +33 1 4568 4953 Mob. +33 6 1155 3111
ExecSec@cid-portal.org        www.cid-world.org   

 

line pattern

 

Офіційне повідомлення

до Дня танцю

29 квітня 2018 року

    Коли критики хочуть визначити танцювальну постановку, вони вживають безліч епітетів, як то: інноваційний, прогресивний, передовий, новітній, революційний, сучасний, незрівнянний, винятковий, принципово новий, авангардний. Тим самим нас кожного раз ведуть до ідеї того, що все нове означає безумовно якісне, особливо якщо це стосується мистецтва.

    У 2018 році я пропоную надати нову інтерпретацію старовинним витокам. Результатом цього може бути як надсучасний підхід до давніх творів, так і точна реконструкція, що спирається на історичні дослідження, або навіть мікс першого і другого.

    Хореографи можуть запропонувати власне бачення як надзвичайно стародавніх часів, так і періоду столітньої давності. Це непросте завдання, адже для цього треба вивчити джерела та задіяти всю свою уяву. Можна додати до перформансу нотку ностальгії, або представити його як витвір антикварного мистецтва. Танцювальні школи можуть запропонувати заняття та виступи на історичну тематику: минуле, витоки, коріння, давнина, типові танцювальні форми.

    Люди часто вважають, що вони створили щось нове, тільки тому, що ігнорують надбання минулих часів. Конфуцій сказав: той, хто хоче керувати майбутнім, мусить знати минуле.

Алкіс Рафтіс

Президент Міжнародної Ради Танців

CID, ЮНЕСКО, Париж

 

1. Офіційне повідомлення до Дня танцю надсилається до більш ніж 400 000 фахівців у галузі танцю в 200 країнах світу. Воно перекладено десятками мов. Будь ласка, запитайте про переклад або перекладіть це повідомлення мовою вашої країни; надішліть його в танцювальні організації та засоби масової інформації. Рекомендації та попередні повідомлення доступні на сайті www.danceday.cid-world.org

2. Всесвітній день танцю, який щороку відзначається 29 квітня, був заснований у 1982 році Міжнародною радою танцю CID, і має на меті привернення уваги до мистецтва танцю. Це свято відзначають мільйони танцюристів по всьому світу. У цей день хореографічні колективи, школи танцю, організації та приватні особи, професіонали та аматори організовують заходи, спрямовані на аудиторію, що відрізняється від їх звичного кола поціновувачів.

– Міжнародна рада танців CID є офіційною організацією, що об’єднує всі форми танцю в усіх країнах світу.

– Її членами є найбільш поважні федерації, асоціації, школи, колективи і приватні особи в більш ніж 170 країнах.

– CID була заснована в 1973 році в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, де вона і базується.

– CID є офіційним партнером ЮНЕСКО, Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

 

 

line pattern

 

 

ОФІЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ

З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО

ДНЯ ТАНЦЮ

29 квітня 2017

Цього року Міжнародна Танцювальна Рада CID об’єднує сили зі Світовою Продовольчою Програмою (WFP) з метою створення проекту «Танець подолає голод ( “Dance to Zero Hunger”), який пропагує здорове харчування через танці та освіту. WFP забезпечує їжею 80 мільйонів людей у 80 країнах світу: wfp.org
Здорове харчування та танці є нероздільним поняттям, що сприяють здоровому способу життя. Ми хочемо заохотити до здорового харчування і зробити свій внесок у боротьбі з голодом по цілому світу. 
Школи зможуть створити невеличкі танцювальні програми для дітей, мета яких показати роль здорового харчування і наголосити на потребі підтримки здорового способу життя. Молоді танцюристи матимуть змогу навчатися і бути сертифікованими після проходження 150 годин занять танцю.

Танцювальні школи, що є учасниками події зможуть поставити танець, в якому вони привертають увагу до значення здорового харчування і до необхідності боротьби з голодом, показ відбудеться в рамках святкування Міжнародного Дня Танцю (29 квітня) і Світового Дня Продовольства (16 жовтня). WPF, CID і ЮНЕСКО розпочнуть співпрацю з рекламної кампанії та заходу у Парижі.

Проект заохочує до здорового харчування, служить освітнім засобом, який навчає дітей значенню здорового харчування, сприяє професійним можливостям і ставить за мету боротьбу і цілковите знищення голоду силою танцю.

Алкіс Рафтіс
Президент Міжнародної Танцювальної Ради
CID, ЮНЕСКО, Париж

 

1. Офіційне звернення з нагоди Міжнародного Дня Танцю надсилається понад 100 тис. фахових танцюристів у 200 країнах світу. Повідомлення перекладається на десятки мов. Просимо перекласти це звернення на державну мову країни, яку Ви представляєте і надіслати до інших танцювальних організацій та поширити серед преси. Рекомендації можна знайти на www.danceday.cid-world.org.

2. Міжнародний День Танцю, що відбувається щороку 29 квітня, і затверджений Міжнародною Танцювальною Радою CID 1982 року, має на меті привернути увагу до мистецтва танцю. День відзначається мільйонами танцюристів у цілому світі. У цей день, танцювальні школи, організації, фахівці з танцю і навіть аматори влаштовують заходи, в яких вони звертаються до нової для них аудиторії.

– CID це офіційна організація, що охоплює усі види танцю з усіх країн світу.
– Її члени – це видатні федерації, асоціації, школи, компанії та діячі в сфері танцю з понад 170 країн світу.
– Ця організація була заснована 1973 в рамках ЮНЕСКО, штаб-квартира якої базується у Парижі.
– CID є офіційним партнером ЮНЕСКО, Організації об’днаних націй з питань освіти, науки і культури.


International Dance Council – Conseil International de la Danse
CID c/o UNESCO, 1 rue Miollis, FR-75732 Paris 15, France
Tel. +33 1 4568 4953 Mob. +33 6 1155 3111
ExecSec@cid-portal.org        www.cid-world.org